منو اصلی
ضوابط سه سازمان بیمه گر
آخرین مقالات من
پیوند های سایت
امکانات
*توجه: آمار بازدید به ازای هر شخص می باشد،
به این معنی که به ازای هرچندبار بازدید سایت در طول یک روز توسط یک نفر، به تعداد آمار بازدید فقط یکی اضافه می شود


افراد آنلاین: 4 نفر
بازدید امروز: 32 نفر
بازدید دیروز: 65 نفر
تعداد کل بازدید: 400561 نفر

مشاهده شماره خبر7032

عنوانمعاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران : جلسه شورای مدیران با حضور معاون غذا و دارو و مجموعه مدیران معاونت روز یکشنبه 15 مهر سال جاری در دفتر معاونت غذا و دارو تشکیل شد.
متن

16 مهر  ماه با عنوان روز جهانی کودک نامگذاری شده است بدین مناسبت برنامه آموزشی با همکاری کارشناسان واحد تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران در مهدکودک "گل خونه" برای کودکان پیش دبستانی 5 الی 7 سال برگزار شد.

 

به گزارش ایفدانا - Ifdanaبه نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دار دانشگاه علوم پزشکی ایران :  16 مهر  ماه با عنوان روز جهانی کودک نامگذاری شده است بدین مناسبت برنامه آموزشی با همکاری کارشناسان واحد تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران در مهدکودک "گل خونه" برای کودکان پیش دبستانی 5 الی 7 سال برگزار شد.

در این جلسه ابتدا دکتر حمیدی کارشناس ت بخش مصرف منطقی دارو تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو  به توضیح مبانی دارویی همچون مفهوم دارو، راه های مصرف، اشکال دارویی و وسایل اندازه گیری مقدار مصرف دارو پرداخت وکودکان در فرم هایی که به ایشان داده شد به ترسیم اشکال دارویی و نقاشی پاسخ سوالات طرح شده پرداختند.

دکتر حمیدی پیرامون تهیه داروها از داروخانه، چک کردن تاریخ داروها، وجود بروشور دارویی در هر جعبه دارو و عدم مصرف دارو بدون نظارت بزرگترها توضیح داد. و به کودکان اشکال دارویی قرص، کپسول، پماد بینی، کرم پوستی، قطره، اسپری و تاریخ درج شده بر روی جعبه و ورق قرص آموزش داده شد.

 در این جلسه بسته های آموزشی شامل پازل آموزشی، مگنت مقاومت آنتی بیوتیکی، لیبل دارویی، کتاب کودکانه مصرف داروها و سه عنوان پمفلت در زمینه مصرف آنتی بیوتیک ها، عوارض جانبی آنتی بیوتیک ها و کورتیکوستروئیدها جهت مطالعه اولیا و مربیان بین کودکان توزیع شد.

در بخش دوم  علی پور کارشناس  تغذیه و رژیم درمانی  و آموزش واحد تحقیق و توسعه این معاونت به آموزش مفهوم قند و نمک و چربی و معرفی برچسب نشانگر رنگی تغذیه بر روی محصولات غذایی و مفهوم تاریخ انقضاء و معرفی آرم سیب سلامت برای کودکان پرداخت. کودکان از نزدیک نشانگر رنگی بر روی تغذیه روزانه خود را مشاهده نموده و با مفهوم رنگ های به کار رفته در آن آشنا شدند.  همچنین لیبل با پیام غذایی و بازی مار و پله سلامت در بسته آموزشی به کودکان اهدا شد.

گفتنی است مدیریت مهدکودک ضمن ابراز قدردانی از جلسه برگذار شده، بر تاثیر این آموزش ها بر فرهنگ سازی مصرف منطقی داروها و تغذیه سالم از سنین پایه تاکید کرد.

تاریخ درج1397:07:17
کلمات کلیدی
بازدید41
گروهاخبار عمومي