منو اصلی
ضوابط سه سازمان بیمه گر
آخرین مقالات من
پیوند های سایت
امکانات
*توجه: آمار بازدید به ازای هر شخص می باشد،
به این معنی که به ازای هرچندبار بازدید سایت در طول یک روز توسط یک نفر، به تعداد آمار بازدید فقط یکی اضافه می شود


افراد آنلاین: 3 نفر
بازدید امروز: 162 نفر
بازدید دیروز: 153 نفر
تعداد کل بازدید: 436289 نفر

مشاهده شماره خبر7348

عنوانغیرقانونی بودن استفاده از لوگوی سازمان غذا و دارو در تبلیغات شبکه‌های ماهواره‌ای
متن

 سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: مجوزی برای استفاده از لوگوی این سازمان برای تبلیغ هیچ‌یک از محصولات سلامت‌محور در شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان صادر نشده است.

 

شهرام شعیبی در گفت‌وگو با ایفدانا، با بیان این که فراورده های سلامت‌محور شامل دارو، مواد غذایی، آرایشی، بهداشتی، مکمل ها و تجهیزات پزشکی هستند، عنوان کرد: تبلیغات محصولات از جمله فراورده های آرایشی و بهداشتی و مکمل ها در شبکه های ماهواره ای با لوگوی سازمان غذا و دارو غیرمجاز و ممنوع است.

 

وی افزود: شبکه‌های ماهواره‌ای با سوء استفاده از مجوزهای بهداشتی ملی و بین المللی مانند تائیدیه های WHO،  FDA، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو؛ محصولات آرایشی و بهداشتی و مکمل هایی را تبلیغ می کنند که برخی از آنها ممکن است فاقد اصالت تولید بوده و  حتی تقلبی باشند که مصرف آن ها برای سلامت مصرف کنندگان مخاطره آمیز است.

 

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه این سازمان اکیدا مصرف فراوده هایی که در شبکه‌های ماهوراه ای فارسی‌زبان تبلیغ می شود را توصیه نمی کند، عنوان کرد: مردم برای اطمینان از ایمنی و سلامت محصولات، می توانند با مراجع ذی صلاح مانند معاونت های غذا و دارو یا داروسازان مورد اعتماد خود قبل از خرید مشورت کنند./

 
 
  •  
تاریخ درج1398:02:19
کلمات کلیدی
بازدید60
گروهاخبار عمومي