منو اصلی
ضوابط سه سازمان بیمه گر
آخرین مقالات من
پیوند های سایت
امکانات
*توجه: آمار بازدید به ازای هر شخص می باشد،
به این معنی که به ازای هرچندبار بازدید سایت در طول یک روز توسط یک نفر، به تعداد آمار بازدید فقط یکی اضافه می شود


افراد آنلاین: 7 نفر
بازدید امروز: 149 نفر
بازدید دیروز: 153 نفر
تعداد کل بازدید: 436276 نفر

مشاهده شماره خبر7351

عنوانآیا فروش محصولات آرایشی بهداشتی در داروخانه‌ها محدودیتی دارد؟
متن

رئیس امور داروخانه‌های سازمان غذا و دارو درباره موضوع محدودیت فروش محصولات آرایشی و بهداشتی در داروخانه‌ها توضیح داد.

 

به گزارش ایفدانا و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سعید برومند درباره موضوع فروش محصولات آرایشی و بهداشتی در داروخانه‌ها اظهار کرد: طبق قانون و مجوزی که به منظور تاسیس داروخانه‌ صادر می‌شود، داروخانه محل عرضه دارو، شیرخشک، مکمل‌ها ی دارویی، فرآورده‌های گیاهی و محصولات آرایشی و بهداشتی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا محدودیتی برای فروش لوازم آرایشی و بهداشتی در داروخانه‌ها وجود دارد، توضیح داد: محدودیتی برای فروش محصولات آرایشی بهداشتی در داروخانه وجود ندارد و مردم با اطمینانی که از داروخانه ها دارند ترجیح می‌دهند فراورده های سلامت محور از جمله محصولات آرایشی و بهداشتی را از داروخانه تهیه کنند.

 

داروها نباید در معرض دید مراجعه‌کنندگان قرار داده شود

رئیس اداره امور داروخانه‌های سازمان غذا و دارو درباره اینکه مراجعه کنندگان در بدو ورود به داروخانه ها، با حجم زیادی از محصولات آرایشی و بهداشتی مواجه می شوند، گفت: با توجه به اینکه تبلیغ داروها غیر مجاز است لذا داروها نباید در معرض دید مراجعه‌کنندگان قرار داده شود.

 

رئیس اداره امور داروخانه‌های سازمان غذا و دارو تاکید کرد: عمده تمرکز داروسازان در داروخانه ‌ها عرضه ومشاوره در خصوص داروهای مصرفی بیماران بوده و توصیه وزیر بهداشت نیز مبنی بر این است که داروسازان در داروخانه، راهنمایی بیماران در خصوص مصرف بهینه دارو را در محوریت قرار دهند./

 
 
  •  
تاریخ درج1398:02:21
کلمات کلیدی
بازدید55
گروهاخبار عمومي