منو اصلی
ضوابط سه سازمان بیمه گر
آخرین مقالات من
پیوند های سایت
امکانات
*توجه: آمار بازدید به ازای هر شخص می باشد،
به این معنی که به ازای هرچندبار بازدید سایت در طول یک روز توسط یک نفر، به تعداد آمار بازدید فقط یکی اضافه می شود


افراد آنلاین: 3 نفر
بازدید امروز: 17 نفر
بازدید دیروز: 57 نفر
تعداد کل بازدید: 408873 نفر

مشاهده شماره خبر7387

عنوانفروش شیرخشک های خاص در داروخانه‌ها مشروط به رعایت فرایند ثبت اطلاعات است/ تأمین شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه در مراکز توزیع
متن

مدیرکل فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: فروش شیرخشک های خاص در داروخانه‌ها مشروط به رعایت فرایند ثبت اطلاعات مطابق تجویز پزشک امکان‌پذیر است.

مهناز خانوی با اشاره به استراتژیک بودن فرآورده‌ها و بخشنامه هیئت‌وزیران مبنی بر نظارت بر زنجیره تأمین و ثبت اطلاعات مصرف‌کنندگان شیرخشک های ویژه، عنوان کرد:  مراتب نظارت بر زنجیره تأمین از توزیع‌کننده تا مصرف‌کننده در تاریخ اواخر شهریور سال گذشته به‌تمامی معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور ابلاغ شد.

وی افزود: همچنین سازمان غذا و دارو به‌منظور کنترل جریان اطلاعات موجود در زنجیره تأمین شیرخشک های ویژه، دسترسی‌های ویژه در سامانه متمرکز HIX به معاونت‌ها، محدودیت توزیع داروخانه‌ای رفع و خریدوفروش فرآورده‌ها برای تمامی داروخانه‌ها را به رعایت فرایند ثبت اطلاعات و مطابق تجویز پزشک مشروط کرده و به‌تمامی شرکت‌های توزیع‌کننده مربوط اعلام کرد.

خانوی بابیان اینکه شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه در داروخانه‌ها و مراکز توزیع به میزان کافی وجود دارد، گفت: برنامه‌های تأمین این فرآورده‌ها مطابق روال گذشته در حال انجام بوده و درزمینهٔ قاچاق و دلالان ناصرخسرو تاکنون گزارشی به سازمان منعکس نشده است.

به گفته وی به‌منظور اطمینان از صحت عملکرد نظارتی معاونت‌های غذا و دارو، مکاتبات لازم برای بررسی مجدد و نظارت بر بازار انجام‌شده است، هموطنان نیز در صورتی که گزارشی از قاچاق این فراورده ها دارند، مراتب را به معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی  گزارش کنند./
تاریخ درج1398:04:10
کلمات کلیدی
بازدید26
گروهاخبار عمومي