منو اصلی
ضوابط سه سازمان بیمه گر
آخرین مقالات من
پیوند های سایت
امکانات
*توجه: آمار بازدید به ازای هر شخص می باشد،
به این معنی که به ازای هرچندبار بازدید سایت در طول یک روز توسط یک نفر، به تعداد آمار بازدید فقط یکی اضافه می شود


افراد آنلاین: 1 نفر
بازدید امروز: 15 نفر
بازدید دیروز: 57 نفر
تعداد کل بازدید: 408871 نفر

مشاهده شماره خبر7396

عنوانواردات داروهای طبیعی به یک سوم کاهش یافت
متن

مدیرکل امور فرآورده های گیاهی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: واردات داروهای طبیعی در سال گذشته از ۲۲ میلیون یورو به کمتر از هفت میلیون یورو یعنی به کمتر از یک سوم کاهش یافت.

به گزارش ایفدانا و به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهناز خانوی  در نشست خبری هشتمین همایش طلای سبز افزود: سال گذشته واردات مواد اولیه داروهای طبیعی افزایش داشته است.

وی ادامه داد: واردات مواد اولیه داروهای طبیعی شامل مواد بومی نمی‌شود، به طور مثال کسی واردات عصاره نعناع انجام نمی‌دهد و فرآورده‌هایی مانند زنجبیل که امکان کشت آن را نداریم، وارد می‌شود.

خانوی اضافه کرد: طبق اعلام تولیدکنندگان فرآورده‌های طبیعی در جلسات وزارت کشاورزی، سال ۹۷ سال خوبی برای این صنعت بوده و تولیدات چهار ماهه امسال نشان می‌دهد که سال ۹۸ نیز بهتر است.

مدیرکل امور فرآورده‌های گیاهی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو تاکید کرد: به رغم تحریم و گرانی و اختلال در تأمین تجهیزات کارخانه‌ای سال ۹۸، سال بهتری برای داروهای گیاهی خواهد بود.

خانوی افزود: واردات مکمل، فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی و داروهای طبیعی تقریباً ممنوع است و تولیدکنندگان هوشمند این فرصت را دارند تولید خود را گسترش دهند.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه فرآورده‌های طبیعی، آرایشی و بهداشتی رشد واضحی داشتیم و به طور مثال کرم‌های گیاهی تولیدی کشور به سرعت مصرف می‌شوند.

وی تصریح کرد: همچنین قیمت فرآورده‌های طبیعی تولید داخل ارزان‌تر از نوع خارجی آن است.
تاریخ درج1398:04:20
کلمات کلیدی
بازدید20
گروهاخبار عمومي