منو اصلی
ضوابط سه سازمان بیمه گر
آخرین مقالات من
پیوند های سایت
امکانات
*توجه: آمار بازدید به ازای هر شخص می باشد،
به این معنی که به ازای هرچندبار بازدید سایت در طول یک روز توسط یک نفر، به تعداد آمار بازدید فقط یکی اضافه می شود


افراد آنلاین: 3 نفر
بازدید امروز: 94 نفر
بازدید دیروز: 169 نفر
تعداد کل بازدید: 436911 نفر

مشاهده شماره خبر7448

عنوانمحصولات غیرقانونی آرایشی در زیرپله‌های داخل تولید می‌شوند / تبلیغات و فروش داروی قاچاق در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای
متن

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: برخی از محصولات آرایشی، بهداشتی، غذایی، ورزشی قاچاق در زیرپله‌های داخلی یا کشور‌های هم‌جوار تولید می‌‌شوند.

به گزارش ایفدانا و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر کیانوش جهانپور با اشاره به اینکه ۱۰ درصد بازار داروی دنیا را داروی قاچاق دربردارد، اظهار کرد: کنترل‌های موجود در بازار دارویی کشور و حتی در دنیا اندک است و باید از ورود چنین کالا‌های غیرقانونی که پای یک سری افراد سودجو و سواستفاده‌گر را به بازار باز می‌کند جلوگیری شود؛ دارو‌هایی که با مضرات بسیار با سلامت مردم بازی می‌کنند. متاسفانه این افراد سودجو دارو‌های قاچاق را به بازار غیرقانونی مانند فضای مجازی و ماهواره‌ها تزریق می‌کنند.

 وی تاکید کرد: دارو یا هر فرآورده‌ای که اثرات درمانی آن اعم از گیاهی یا شیمیایی ثابت شده و همچنین فاقد مجوز ساخت، تولید و توزیع باشد، اساساً ممنوع است؛ لذا فراورده‌های تبلیغاتی که حتی مجاز به تبلیغات باشند مجاز نیستند، چراکه از طریق روش‌های صحیح تبلیغاتشان صورت نمی‌گیرد، فرآورده‌ها و مکمل‌های مجاز غذایی و ورزشی یا ترکیبات گیاهی که تبلیغاتشان مجاز است باید پروانه اصالت و سیب سلامت داشته باشند؛ در غیر این صورت محصولاتشان مجاز نیست و از نظر سازمان غذاودارو کاملاً مردود است.

مردم چگونه اصالت یک محصول را تشخیص دهند

افرادی که از اصالت و سیب سلامت یک محصول اطمینان ندارند می‌توانند با شناسه اصالت تی‌تک یا با ارسال پیامک شناسه محصول به سامانه ۲۰۰۰۸۸۲۲ از سیب سلامت و برچسب اصالت غذاودارو اطمینان حاصل کنند. البته لازم بذکر است افراد می‌توانند با نصب نرم‌افزار اپلیکشن تی‌تک روی گوشی‌های اندروید از سلامت آن کالا مطمن شوند.

وی توصیه کرد: مردم با مصرف دارو‌های تقلبی و ماهواره‌ای سلامت خود را به خطر نیندازند، چراکه برخی از محصولات آرایشی، بهداشتی، غذایی، ورزشی غیرقانونی و قاچاق در زیرپله‌های داخلی یا کشور‌های هم‌جوار تولید و توزیع می‌‌شوند و از نظر بهداشتی کاملاً مردود است./
 
تاریخ درج1398:07:07
کلمات کلیدی
بازدید51
گروهاخبار عمومي