منو اصلی
ضوابط سه سازمان بیمه گر
آخرین مقالات من
پیوند های سایت
امکانات
*توجه: آمار بازدید به ازای هر شخص می باشد،
به این معنی که به ازای هرچندبار بازدید سایت در طول یک روز توسط یک نفر، به تعداد آمار بازدید فقط یکی اضافه می شود


افراد آنلاین: 3 نفر
بازدید امروز: 162 نفر
بازدید دیروز: 153 نفر
تعداد کل بازدید: 436289 نفر

مشاهده شماره خبر7564

عنوانمصرف ۷۵ درصد محلول‌هی ضد عفونی در مراکز درمانی/بیمارستان ها در اولویت تامین
متن

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به افزایش چشمگیر تقاضای محلول ضدعفونی کننده در کشور گفت: ۶۵ تا ۷۵ درصد محلولها در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و حدود ۳۰ درصد آن هم برای بخش خصوصی و داروخانه‌ها اختصاص یافته است.

به گزارش ایفدانا،  دکتر مهرعلیان با اشاره به مصرف ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تن محلول ضدعفونی‌کننده در سال‌های ۹۵ و ۹۶ گفت: این در حالی است که از اول اسفندماه امسال تا ۱۲ اسفند ماه حدود ۹۰۰  تن محلول ضدعفونی‌کننده وارد بازار کشور شده است. این موضوع نشان‌دهنده تقاضای بالا در کشور برای این محلول‌های ضدعفونی کننده است از این میزان ۶۵ تا ۷۵ درصد برای مصرف بیمارستان‌ها و کادر درمانی و حدود ۳۰ درصد آن هم برای بخش خصوصی و داروخانه‌ها بوده است.

بیمارستان‌ها در اولویت توزیع "ماسک" و "محلول‌های ضدعفونی"

 
وی در پاسخ به سوالی درباره ساماندهی عرضه مواد بهداشتی و ماسک به ویژه در داروخانه‌ها اظهارکرد: اولویت وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در گام اول محافظت از سربازان و مدافعان سلامت در بیمارستان‌ها و کادر درمانی است و تلاش می‌شود تا کادر درمانی را از هر نگرانی در این مورد خارج کنیم. بر همین اساس تلاش شد تا ذخیره و دپوی این مواد در مراکز درمانی افزایش یابد.

مهرعلیان خاطرنشان کرد: در گام دوم نیز ۱۰۰ شرکت جدید وارد مدار تولید محلول ضد عفونی شدند و فراورده‌های‌ تولیدی خود را از دو سه روز گذشته از طریق پخش‌های دارویی وارد بازار کردند/.
تاریخ درج1398:12:14
کلمات کلیدی
بازدید31
گروهاخبار عمومي