منو اصلی
ضوابط سه سازمان بیمه گر
آخرین مقالات من
پیوند های سایت
امکانات
*توجه: آمار بازدید به ازای هر شخص می باشد،
به این معنی که به ازای هرچندبار بازدید سایت در طول یک روز توسط یک نفر، به تعداد آمار بازدید فقط یکی اضافه می شود


افراد آنلاین: 5 نفر
بازدید امروز: 89 نفر
بازدید دیروز: 169 نفر
تعداد کل بازدید: 436906 نفر

مشاهده شماره خبر7600

عنوانکندی تخصیص ارز، تهديد جدی برای تامین به موقع داروی کشور
متن

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به ادامه روند کند تخصیص ارز دارو توسط بانک مرکزی، گفت: در صورت عدم تخصیص به موقع ارز، با مشکل جدی در تامین دارو مواجه خواهیم.

 

دکتر غلامحسین مهرعلیان در گفت و گو با ایفدانا با ابراز نگرانی جدی از کندی روند تخصیص ارز دارو، اظهار کرد: متاسفانه از ابتدای سال جاری روند تخصیص ارز فرآورده‌های دارویی همچنان به کندی صورت می‌گیرد که سبب شده است  صف انتظار برای تخصیص ارز دارو های ضروری طولانی شود.


وی با اشاره یه اینکه از ابتدای امسال مبلغ ناچیزی از ارز دارو تخصیص یافته است، افزود: مشخصا طی دو ماه گذشته تنها ۹۱ میلیون یورو به دارو تخصیص داده شده است که این مبلغ با توجه به نیاز بازار و کندی تخصیص ارز در ماه های گذشته بسیار ناچیز  بوده و یکی از تبعات آن کاهش ذخایر مواد اولیه و به دنبال آن کاهش تولید داروی مورد نیاز کشور خواهد بود.


مدیرکل دارو سازمان غذا و دارو  تصریح کرد: در صورت ادامه روند کند تخصیص ارز، نگرانی ها برای تامین دارو در ماه های آینده  جدی تر می شود. بنابراین از همه مسئولان و دلسوزان نظام سلامت و دارویی تقاضا می شود که سازمان غذا و دارو را در این موضوع یاری و همراهی کنند.
تاریخ درج1399:03:01
کلمات کلیدی
بازدید17
گروهاخبار عمومي