منو اصلی
ضوابط سه سازمان بیمه گر
آخرین مقالات من
پیوند های سایت
امکانات
*توجه: آمار بازدید به ازای هر شخص می باشد،
به این معنی که به ازای هرچندبار بازدید سایت در طول یک روز توسط یک نفر، به تعداد آمار بازدید فقط یکی اضافه می شود


افراد آنلاین: 5 نفر
بازدید امروز: 47 نفر
بازدید دیروز: 176 نفر
تعداد کل بازدید: 443217 نفر

مشاهده شماره خبر7627

عنوانبازدید از محل تولید انواع ماسک های تنفسی و کیت های تشخیص سریع مبتنی بر فناوری نانو
متن

مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: این سازمان از شرکت های دانش بنیان در جهت افزودن محصولات جدید و صادرات اقلام تولیدی حمایت می کند.

به گزارش ایفدانا، مهندس صفوی مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی، دکتر رستگار مشاور ریاست سازمان غذا و دارو در امور فعالیت های دانش بنیان و عضو کمیته نانو و مهندس تولی رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی به همراه کارشناسان کمیته فناوری نانو از محل تولید محصولات شرکت زیست ابزار پژوهان شامل انواع ماسک های تنفسی و کیت های تشخیص سریع مبتنی برفناوری نانو بازدید کردند.

صفوی در جریان این بازدید، بر لزوم حمایت از  اینگونه شرکت های دانش بنیان و فناور جهت افزودن محصولات جدید و صادرات محصولات تولیدی تاکید کرد.

در ادامه دکتر رستگار نیز تولید محصولات مبتنی بر فناوری نانو و صادر کردن آن‌ها به کشورهای دیگر بخصوص کشورهای پیشرفته را کار بسیار ارزشمندی عنوان کرد.
در ابتدای بازدید در خصوص فعالیت‌های دو شرکت زیست ابزار پژوهان و فناوران نانومقیاس اعم از ساخت انواع دستگاه های الکتروریسی جهت تولید نانوالیاف، انواع ماسک های تنفسی با استفاده از لایه نانوالیاف و کارایی آنها و کیت های تشخیص سریع با فناوری نانوذرات طلا توضیحاتی از طرف شرکت ارائه شد.
همچنین به ساخت دستگاه سنجش کارایی ماسک های تنفسی اشاره شد و شرکت آمادگی خود را برای تجهیز آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو و سایر آزمایشگاه های همکار به این تجهیز اعلام کرد.  

در ادامه از نحوه تولید مدیای نانوالیاف ماسک های تنفسی و در ادامه ساخت انواع ماسک تنفسی و همچنین کیت های تشخیص سریع و آشنایی با فعالیتها و دستاوردهای این دو شرکت دانش بنیان بازدید صورت گرفت.

در پایان مقرر شد متعاقبا در جلسه دیگری در اداره کل تجهیزات پزشکی و با حضور کمیته فناوری نانو، نحوه حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه تجهیزات پزشکی بخصوص شرکت های فعال در حوزه تولید محصولات مبتنی بر فناوری نانو بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شود.a190b1b9-99e8-4053-8fd7-d55ad628d54f
تاریخ درج1399:04:03
کلمات کلیدی
بازدید14
گروهاخبار عمومي