منو اصلی
ضوابط سه سازمان بیمه گر
آخرین مقالات من
پیوند های سایت
امکانات
*توجه: آمار بازدید به ازای هر شخص می باشد،
به این معنی که به ازای هرچندبار بازدید سایت در طول یک روز توسط یک نفر، به تعداد آمار بازدید فقط یکی اضافه می شود


افراد آنلاین: 7 نفر
بازدید امروز: 422 نفر
بازدید دیروز: 531 نفر
تعداد کل بازدید: 901333 نفر

مشاهده شماره خبر7866

عنوانرئیس اداره شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه سازمان غذا و دارو از تلاش این سازمان به منظور تامین سبد مورد نیاز بیماران متابولیک ارثی شامل فرآورده های غذایی ، دارویی و شیرخشک و غذای ویژه خبر داد. بهادر صیدمحمدیان در گفت و گو با ایفدانا، اظهار کرد
متن

آنتی بیوتیک ها روی ویروس هایی که باعث سرماخوردگی و یا آبریزش بینی می شوند (حتی اگر ترشحات بینی غلیظ، زرد یا سبز باشد) اثر ندارند.

به گزارش ایفدانا، آبریزش بینی یک بخش طبیعی از سرماخوردگی است. پزشک یا پرستار کودک شما ممکن است داروی دیگری را تجویز کند و یا نکاتی را برای کمک به درمان علائمی مانند تب و سرفه به شما ارائه دهد.

چه چیزی در سرماخوردگی باعث آبریزش بینی می شود؟
زمانی که ویروس سرماخوردگی بینی و سینوس ها را آلوده می کند، بینی مخاط شفاف تولید می نماید. این به شستشوی ویروس از بینی و سینوس ها کمک می کند. پس از دو یا سه روز، سیستم ایمنی بدن مبارزه می کند و رنگ مخاط را به سفید یا زرد تغییر می دهد. در زمان بهبودی، باکتری هایی که به طور معمول در بینی زندگی می کنند، دوباره رشد کرده و رنگ مخاط را به سبز تغییر می دهند. همه اینها طبیعی است و به این معنا نیست که فرزند شما به آنتی بیوتیک نیاز دارد.

چرا نباید آنتی بیوتیک ها را در عفونت ویروسی و سرماخوردگی استفاده کرد؟

وقتی آنتی بیوتیک ها مورد نیاز نباشند، کمکی نخواهند کرد و حتی می توانند باعث آسیب شوند. مصرف آنتی بیوتیک باعث ایجاد مقاومت می شود. مقاومت آنتی بیوتیکی زمانی رخ می دهد که باکتری ها توانایی شکست داروهایی را که برای کشتن آنها طراحی شده اند را به دست می آورند. هر زمان که آنتی بیوتیک ها استفاده می شوند، می توانند عوارض جانبی ایجاد کنند و منجر به مقاومت آنتی بیوتیکی شوند. اثرات جانبی آنتی بیوتیک ها می تواند شامل بثورات پوستی، سرگیجه، مشکلات گوارشی و عفونت های قارچی باشد.

چگونه می توانم به بهبودی فرزندم کمک کنم؟
برای مشاوره در مورد درمان مناسب برای کودک خود با پزشک یا داروساز تماس بگیرید. به طور کلی این نکات را مد نظر قرار دهید:
 مطمئن شوید که فرزندتان استراحت می کند و مایعات زیادی می نوشند.
 از مرطوب کننده هوا مانند بخارساز خنک استفاده کنید.
  از اسپری یا قطره بینی نرمال سالین استفاده کنید.
 برای کودکان خردسال، از یک پوار نرم برای پاکسازی مخاط بینی استفاده کنید.
 کودکان بزرگتر می توانند بخار را از یک کاسه آب داغ تنفس کنند.
برای کودکان بالاتر از یک سال، برای تسکین سرفه از عسل استفاده کنید
از پزشک یا داروساز در مورد داروهای بدون نسخه ای که می تواند به بهبود فرزندتان کمک کند، سوال کنید
همیشه داروهای بدون نسخه را طبق دستور استفاده کنید. به یاد داشته باشید، داروهای بدون نسخه ممکن است باعث تسکین موقت علائم شوند، اما بیماری فرزند شما را درمان نمی کنند.

مصرف صحیح آنتی‌بیوتیک‌ها، می‌تواند به مبارزه با مقاومت آنتی‌بیوتیکی کمک کند و این اطمینان را بدهد که آنتی بیوتیک های حیاتی برای نسل های آینده نیز در دسترس خواهند بود./

تاریخ درج1400:08:30
کلمات کلیدی
بازدید492
گروهاخبار عمومي