منو اصلی
ضوابط سه سازمان بیمه گر
آخرین مقالات من
پیوند های سایت
امکانات
*توجه: آمار بازدید به ازای هر شخص می باشد،
به این معنی که به ازای هرچندبار بازدید سایت در طول یک روز توسط یک نفر، به تعداد آمار بازدید فقط یکی اضافه می شود


افراد آنلاین: 1 نفر
بازدید امروز: 143 نفر
بازدید دیروز: 193 نفر
تعداد کل بازدید: 715544 نفر

مشاهده شماره خبر7897

عنوانرفع کمبود شیرخشک‌های رژیمی در کشور/ هشدار نسبت به قطع سهمیه داروخانه‌های متخلف
متن

رئیس اداره شیرخشک سازمان غذا و دارو از توزیع شیرخشک‌های رژیمی در داروخانه‌های سراسر کشور خبر داد و گفت: با تلاش صورت گرفته از ابتدای هفته جاری شیرخشک‌های کودکان آلرژیک در چرخه توزیع قرارگرفت.

بهادر صیدمحمدیان درگفت‌وگو با ایفدانا با اشاره به این مطلب اظهار کرد:  از ابتدای هفته جاری ۱۳ هزار قوطی شیرخشک پس از شناسه‌گذاری در چرخه توزیع قرار گرفته است.

 وی افزود: بخش‌های دیگر محموله بزرگ وارداتی شیرخشک‌های رژیمی (یک میلیون قوطی) بلافاصله پس از برچسب‌گذاری توزیع می شود.

رئیس اداره شیرخشک سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه نیاز ماهانه کشور به شیرخشک‌های رژیمی وآلرژیک گفت: خوشبختانه با توزیع محموله جدید کمبود بازار رفع می‌شود و همچنین برنامه ریزی لازم برای تامین ماه های آتی نیز انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه شیرخشک‌های رژیمی مشمول دریافت ارز دولتی و غیریارانه‌ای هستند، گفت: تا پیش از این اجباری برای ثبت این فرآورده در سامانه TTAC نبود که براساس تمهیدات صورت گرفته و ایجاد بستر الکترونیکی به‌ منظور جلوگیری از خروج این فرآورده ها از زنجیره توزیع و عرضه، بخشنامه‌ای مبنی بر الزام شرکت های پخش و داروخانه ها به ثبت اطلاعات فروش و عرضه شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه در سامانه  TTACبه معاونت های غذا و داروی سراسر کشور ابلاغ شد و درصورت عدم ثبت اطلاعات، سهمیه داروخانه های متخلف قطع خواهد شد.

وی دلیل کمبود مقطعی در تامین شیرخشک‌های رژیمی را تاخیر در تخصیص ارز با کیفیت عنوان کرد و توضیح داد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، در صورت تامین به موقع ارز مرغوب، کمبودی در تامین این فراورده نخواهیم داشت.

لازم به ذکر است مسیر ثبت اطلاعات فروش فراورده توسط داروخانه در سامانه زنجیره تامین خود با نام «ثبت نسخه الکترونیک اقلام سلامت محور» پس از تاییدیه دریافت از شرکت پخش، به شرح زیر است؛

۱.ثبت کدملی و تاریخ تولد مصرف کننده
۲.ثبت کد نظام پزشکی پزشک معالج
۳. ثبت بارکد UID فراورده
تاریخ درج1401:02:17
کلمات کلیدی
بازدید30
گروهاخبار عمومي