منو اصلی
ضوابط سه سازمان بیمه گر
آخرین مقالات من
پیوند های سایت
امکانات
*توجه: آمار بازدید به ازای هر شخص می باشد،
به این معنی که به ازای هرچندبار بازدید سایت در طول یک روز توسط یک نفر، به تعداد آمار بازدید فقط یکی اضافه می شود


افراد آنلاین: 5 نفر
بازدید امروز: 313 نفر
بازدید دیروز: 305 نفر
تعداد کل بازدید: 926737 نفر

مشاهده شماره خبر7906

عنوانهیچ دارویی با ثبت سفارش برای ترخیص معطل نمی ماند/ لزوم اطلاع رسانی آنلاین گمرک درمورد ورود کالاها به دستگاه‌های صادرکننده مجوز
متن

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به لزوم ثبت سفارش کالای سلامت محور،گفت: درصورتی که کالایی با IRC وارد گمرک شده باشد، اقدامات لازم به منظور ترخیص به صورت سیستمی و در کمترین زمان ممکن انجام می شود.

دکتر حمیدرضا اینانلو در گفت و گو با ایفدانا، اظهار کرد: تمامی مجوزها برای محموله های وارداتی دارو از ۶ ماه قبل، توسط سازمان غذا و دارو در سامانه تیتک بارگذاری می شود.

وی افزود: کامنت مربوط به اصلاح تعرفه در سامانه تیتک در کمتر از یک روز توسط کارشناس انجام و نامه های حداقل اسناد در کوتاه ترین زمان ممکن رسیدگی می شود.

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو با تاکید براینکه سازمان غذا و دارو هیچ اطلاعی نسبت به محموله های وارد شده بدون ثبت سفارش نداشته و بدیهست که رسیدگی و ترخیص آن حیطه وظیفه این سازمان خارج است، تصریح کرد: گمرک باید درخصوص چرایی صدور مجوز تخلیه بار به محموله های فاقد هرگونه ثبت سفارش و خارج از نظارت وزارت بهداشت است، پاسخگو باشد.

به گفته وی گمرک باید به‌صورت آنلاین ورود کالاها را به اطلاع دستگاه های صادرکننده مجوز برساند تا در صورت داشتن مجوز ترخیص به سرعت انجام شده و در صورت نداشتن مجوز کالا مرجوع شود.
تاریخ درج1401:04:10
کلمات کلیدی
بازدید412
گروهاخبار عمومي