منو اصلی
ضوابط سه سازمان بیمه گر
آخرین مقالات من
پیوند های سایت
امکانات
*توجه: آمار بازدید به ازای هر شخص می باشد،
به این معنی که به ازای هرچندبار بازدید سایت در طول یک روز توسط یک نفر، به تعداد آمار بازدید فقط یکی اضافه می شود


افراد آنلاین: 5 نفر
بازدید امروز: 60 نفر
بازدید دیروز: 164 نفر
تعداد کل بازدید: 775228 نفر

مشاهده شماره خبر7918

عنوانوضعیت تامین بِرَند داروی ریتالین
متن

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به تولید متیل فنیدات در کشور گفت: علیرغم تولید داخل این دارو درصدی از بازار را در اختیار برند خارجی(ریتالین) قرار داده ایم.

به گزارش ایفدانا و به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر حسین شمالی درباره وضعیت تامین داروی «ریتالین» در کشور، گفت: درباره ریتالین ما این دارو را که نام ژنریک آن متیل فنیدات است، به کفایت در داخل کشور تولید می‌کنیم و مشکلی از بابت تولید آن در کشور وجود ندارد.
 

وی افزود: ریتالین نام تجاری برند خارجی این دارو است و سال‌های قبل بیشتر وارد کشور می‌شد، اما در حال حاضر با توجه به کافی بودن تولید داخلی این دارو، درصدی از بازار را در اختیار برند خارجی قرار می‌دهیم و با توجه به اینکه برخی بیماران اصرار دارند که حتما از برند خارجی استفاده کنند، بنابراین موضوع کمبود این دارو به معنی کمبود این برند خارجی مطرح شده، است. وگرنه در زمینه تامین داروی متیل فنیدات مشکلی نداریم و به کفایت در کشور تولید می‌شود.

شمالی تاکید کرد: حتی سازمان غذا و دارو برای واردات نوع برند داروی ریتالین، برخلاف سایر داروها همچنان ارز دولتی به آن اختصاص می‌دهد تا دچار افزایش قیمت نشود.

تاریخ درج1401:07:27
کلمات کلیدی
بازدید163
گروهاخبار عمومي