منو اصلی
ضوابط سه سازمان بیمه گر
آخرین مقالات من
پیوند های سایت
امکانات
*توجه: آمار بازدید به ازای هر شخص می باشد،
به این معنی که به ازای هرچندبار بازدید سایت در طول یک روز توسط یک نفر، به تعداد آمار بازدید فقط یکی اضافه می شود


افراد آنلاین: 1 نفر
بازدید امروز: 170 نفر
بازدید دیروز: 239 نفر
تعداد کل بازدید: 880133 نفر

مشاهده شماره خبر7920

عنوان تولید سوسپانسیون های آنتی بیوتیک به ۷ میلیون می رسد/ لزوم همکاری بیشتر بانک‌ها و گمرک با صنعت داروسازی تولید سوسپانسیون های آنتی بیوتیک به 7 میلیون می رسد/ لزوم همکاری بیشتر بانک‌ها و گمرک با صنعت داروسازی
متن

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به افزایش تولید سوسپانسیون های آنتی بیوتیک، گفت: طی چند هفته آینده ظرفیت تولید آنتی‌بیوتیک‌ها به۷ میلیون عدد در ماه می رسد و پاسخگوی نیاز کشور خواهد بود.

دکتر سید حیدر محمدی در گفت و گو با ایفدانا با اشاره به اینکه افزایش تولید آنتی بیوتیک ها در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: تولید سوسپانسیون های آنتی بیوتیک از یک میلیون و ۳۰۰ هزار عدد به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار عدد رسیده است که با همکاری صنعت و افزایش تولید در سه شیفت و روزهای تعطیل به ۷ میلیون عدد در ماه خواهد رسید.

وی افزود: دارو پس از تولید باید در مدت زمان مشخص به منظور انجام آزمایش های سلامت، قرنطینه باشد که امیدوارم با تسریع در تولید، فشرده کردن زمان ماندگاری در کارخانه (قرنطینه) و سرعتی که در شرکت پخش اتفاق افتاده است، هفته آینده به شکل ملموسی میزان کمبودهای آنتی بیوتیک کاهش یابد و مردم برای تهیه آنتی بیوتیک مشکلی در مراجعه به داروخانه نداشته باشند.

رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: وقتی قفسه داروخانه ها از یک فراورده خالی می‌شود، نیاز بازار با افزایش تولید محصول و عرضه به بازار رفع نمی شود در چنین شرایطی حتماً باید با افزایش چند برابری تامین، پاسخگوی نیاز القایی نیز بود. با تلاش شبانه روزی تولیدکنندگان و تسریع در تامین و ترخیص مواد اولیه از گمرک، امیدواریم موجودی قفسه داروخانه ها تا چند هفته آینده پاسخگوی مراجعه‌کنندگان باشد.

وی با تاکید بر لزوم حل مشکلات صنعت تولید، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات صنعت نقدینگی است که منابع شرکت ها باید به موقع تامین شود؛ یعنی بانکهای عامل باید تسهیلات مورد نظر صنعت دارو را به شکل آنی در اختیار آنها قرار بدهند، گمرکات نیز باتوجه به اینکه ضریب مالیات بر ارزش افزوده از ۹ درصد به ۱ درصد کاهش یافته باید این مورد را اصلاح کنند تا بتوانیم مواد اولیه تامین شده را در زمان مناسب از گمرک ترخیص کنیم. ماده اولیه باید در ماه‌های آتی به صورت منظم در اختیار صنعت قرار گیرد و چرخه تولید نیز به صورت منظم پاسخگوی بازار باشد./

تاریخ درج1401:08:20
کلمات کلیدی
بازدید391
گروهاخبار عمومي